Πρακτική άσκηση στο ΙΤ | Mellon Technologies

29/01/2024

Ο Όμιλος Mellon είναι ένας κορυφαίος πολυεθνικός όμιλος που απασχολεί περισσότερους από 8.000 ανθρώπους σε 11 χώρες, με έδρα την Αθήνα. Προσφέρουμε εξειδικευμένες λύσεις τεχνολογίας, τηλεφωνικές υπηρεσίες και outsourcing. Η Mellon Technologies, η μητρική εταιρεία του Ομίλου αναζητά αυτή τη στιγμή ενθουσιώδεις σπουδαστές προκειμένου να ξεκινήσουν την πρακτική τους δίπλα μας!

Ως IT Helpdesk Trainee:

Θα είσαι μέλος της ομάδας του IT μας και θα αξιοποιήσεις τις γνώσεις σου για να παρέχεις τεχνική βοήθεια προς τους υπαλλήλους μας. Συγκεκριμένα, θα εκπαιδευτείς και θα μάθεις πώς να:

• Απαντάς σε αιτήματα για την υποστήριξη χρηστών της Εταιρείας
  • Βοηθάς να αντιμετωπιστούν τεχνικά ζητήματα
  • Προσφέρεις τεχνική υποστήριξη σχετικά με τη διαμόρφωση, τη ρύθμιση και τη συντήρηση των workstations and laptops
  • Ανακατευθύνεις τα ανεπίλυτα ζητήματα στις κατάλληλες ομάδες όπως Infrastructure, Telco, Networking
  • Διατηρείς διαδικασίες και έγγραφα του IT

Χρειάζεται να έχεις

• Σπουδές σχετικές με τον κλάδο του IT/Πληροφορικής
  • Καλή γνώση Αγγλικών και Ελληνικών
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ομαδικότητα και συνεργασία